Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
in

Kusursuz bir düğün günü her çiftin hayalidir. Bu yüzden bu güzel geceyi ölümsüzleştirecek her şeyin de aynı kusursuzlukta olması beklenir. Düğün fotoğrafları da bunlardan biri. Aradan yıllar geçse bile hala o gündeymiş gibi hissettiren ve o özel günün heyecanını tekrar tekrar yaşatan, tam hayalinizdeki gibi düğün fotoğraflarınızın olmasını istiyorsanız öncelikle doğru düğün fotoğrafçısını seçmelisiniz.

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Düğün fotoğrafçılığı sosyallik gerektiren bir meslek dalıdır. Fotoğraflarınızı çeken kişilerin sizinle olan iletişimi, diyalogları, sizi dinleyip dinlemediği önemlidir. Enerjisinden ve iletişiminden hoşlanmadığınız bir kişi ile çalışmak fotoğraflarınızı da olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden size kendinizi iyi hissettiren, pozitif ve sizi anlayabilen kişiler ile çalışmayı tercih etmelisiniz.
  • Her fotoğrafçının kendine has bir tarzı vardır. Kimi düğün fotoğrafçısı klasik tarzda fotoğraflar çekerken kimisi ise daha yaratıcı olmayı tercih eder. Bu noktada sizin nasıl bir konsept istediğiniz oldukça önemli. Çalışmaya başlamadan önce fotoğrafçı ile görüşmeniz, örnek çalışmalarını incelemeniz hayalinizdeki çalışmaya uyup uymayacağı konusunda size ipucu verecektir.
  • Fotoğraflarınızı teslim alma ya da herhangi bir problem ile karşılaşma riskine karşılık freelance çalışan, herhangi bir ofisi bulunmayan bir fotoğrafçı seçmek yerine belli bir stüdyo, ofis gibi yeri bulunan işine önem veren ve hassasiyet gösteren bir fotoğrafçı ile çalışmayı tercih etmelisiniz.
  • Fotoğrafçınıza çalışmaya başlamadan önce kaç yıldan beri düğün fotoğrafçılığı yapmakta olduğunu, fotoğrafların ham mı yoksa işlenmiş mi olduğunu, daha önce çekmiş olduğu düğün fotoğraflarını görüp göremeyeceğinizi sorun. Eğer tüm sorularınıza içten ve tatmin edici yanıtlar alıyorsanız düğün fotoğrafçınızı bulmuşsunuz demektir.

Düğün gününüzün her anını ölümsüzleştirmesi için profesyonel bir desteğe  ihtiyacınız varsa işinde tecrübeli, referansları sağlam ve son teknoloji ekipmanları kullanan fotoğrafçılar ile anlaşmanız, sonradan hayal kırıklığı yaşamanızı engeller. Ankara düğün fotoğrafçılığı denince akla ilk gelen Etsponsa, alanında uzman fotoğrafçıları ve montaj ekibiyle hayalini kurduğunuz en mutlu gününüzün heyecanını profesyonel bir yaklaşımla sizinle paylaşarak yıllar geçse de geri dönüp baktığınızda yüzünüzde kocaman ve sıcacık bir gülümseme bırakan kareleri sizler için yakalayacak.

Post Comments

Takip Edin:
Ara